Rejestracja i sprzedaż spółek w Niemczech

W ofercie firmy Oxydia jednym z podstawowych punktów jest rejestracja spółek AG, GmbH, UG w Niemczech w tym pełna obsługa prawna oraz obsługa notarialna.

W ofercie firmy Oxydia jednym z podstawowych punktów jest rejestracja spółek AG, GmbH, UG w Niemczech w tym pełna obsługa prawna oraz obsługa notarialna. Proces rejestracji czy zakupu spółki połączony jest z założeniem koniecznych do działalności rachunków bankowych, pełną obsługą podatkowo księgową i obsługą biura i uzyskaniem numeru podatkowego oraz wpisem sądowym.

Oferujemy również na sprzedaż zarejestrowane spółki wraz z nadanym numerem podatkowym DE. Taki podmiot po uruchomieniu rachunku bankowego może od razu rozpocząć pełną działalność gospodarczą.Zobacz też:

Rejestracja czy kupno spółki w Niemczech - wady i zaletyProces rejestracji spółki w Niemczech jest bardzo podobny do tego obowiązującego w Polsce.

W zakres rejestracji spółki wchodzi:
- obsługa prawna rejestrowanej spółki,
- obsługa notarialna spółki,
- siedziba rejestrowanej spółki,
- uruchomienie rachunku bankowego,
- uzyskanie europejskiego numeru podatkowego,
- rejestracja sądowa.

W trakcie wszystkich czynności koniecznych do rejestracji spółki zapewniamy obsługę w języku polskim i opiekę na miejscu.

Po zakończeniu rejestracji spółki już w trakcie jej działalności zapewniamy:
- pełną obsługę prawną,
- obsługę księgową,
- obsługę administracyjną spółki,
- adres siedziby spółki,
- obsługę rachunku bankowego.


Naszym klientom oferujemy prestiżowy adres siedziby w ścisłym centrum Berlina.

Czy wiesz że:

Większość polskich firm w Niemczech jest przekonanych o słuszności dokonanej kiedyś decyzji i zapewne będzie rozwijać działalność na rynku niemieckim.
Aż 96% przedsiębiorców deklaruje, ze ponowiłaby wybór Niemiec jako lokalizacji dla swojej inwestycji.

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto zarejestrować spółkę w Niemczech

Zaistnienie i funkcjonowanie na niemieckim rynku uważa się za jeden z najbardziej bezpiecznych wariantów rozwoju firmy. Rynek niemiecki jest bardzo stabilny, w jego obrębie działa zaawansowana konkurencja, duży jest także popyt na różne towary i usługi. Wielu polskich przedsiębiorców po udanym debiucie na rynku krajowym decyduje się otworzyć firmę w Niemczech. Jest to opcja samodzielnego zaistnienia na niemieckim rynku, zamiast korzystania na przykład z pośrednictwa autoryzowanego dystrybutora bądź przedstawiciela handlowego.

Zakup samochodu osobowego 40% taniej niż w Polsce

Zakup samochodu osobowego w Niemczech w przeciwieństwie do Polski nie jest objęty podatkiem akcyzowym a dodatkowo kupującej firmie przysługuje pełny zwrot podatku VAT. Dodatkowo możemy uzyskać dużo większe rabaty dla kupującego co w rezultacie pozwala nabyć samochód o 40 % taniej.

Tańszy leasing i kredyt

Leasing jak również kredyt na zakup samochodów osobowych jest dostępny również dla nowo powstałych spółek. Koszty obu produktów są znacznie niższe niż w Polsce. Porównaliśmy wiele ofert leasingowych i kredytowych w Polsce i możemy stwierdzić, że miesięczne raty przy leasingu jak i przy kredycie przy zakupie takiego samego pojazdu są nawet o 40% tańsze w Niemczech.

Pełny zwrot VAT w całym obrocie gospodarczym

W Niemczech zwrot podatku VAT przysługuje bez żadnych ograniczeń. Nawet podatek VAT zapłacony w fakturze w restauracji podlega odliczeniu, nie mówiąc już o paliwie, samochodach, oponach i wielu innych wykluczeniach które tak naprawdę powodują że w Polsce wiele wydatków firm objętych jest podatkiem obrotowym a nie podatkiem VAT.

Obniżenie kosztów zatrudnienia

Mając spółkę w Niemczech możesz skorzystać z jednego z najlepszych na świecie systemów ubezpieczeń zdrowotno - emerytalnych, płacąc miesięcznie mniej niż dzisiaj płacisz za ZUS. To samo możesz zaoferować swoim pracownikom. W tym przypadku możesz oszczędzać na kosztach pracy, dzięki kwotom wolnym od podatku obowiązującym w Niemczech.

Możliwość zaoferowania produktów Made in Germany

Działalność gospodarcza prowadzona w Niemczech pozwala sygnować produkty logo 'Made in Germany', które łatwiej sprzedawać na rynkach europejskich, a dodatkowo prowadzenie spółki niemieckiej jest łatwiejsze i bardziej zyskowne niż podobna działalność w Polsce.

Obniżenie kosztów podatkowych

Mając firmę w Niemczech możesz skorzystać z większych możliwości zaliczania wydatków w koszty uzyskania przychodów. Pomożemy ci też obniżyć koszty podatkowe przy wszelkiego rodzaju inwestycjach np. zakup maszyn i urządzeń, technologii i systemów informatycznych.