Usługi finansowe

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz ciekawych produktów finansowych dla firm w oparciu o zarejestrowane spółki niemieckie.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz ciekawych produktów finansowych dla firm w oparciu o zarejestrowane spółki niemieckie.

Możemy zaproponować Państwu następujące produkty finansowe:

Nawiązanie współpracy z bankami niemieckimi

Nawiązanie współpracy z bankami niemieckimi zarówno w zakresie pozyskiwania kapitału obrotowego, jak i inwestycyjnego.

Finansowanie zakupu środków trwałych

Finansowanie zakupu środków trwałych w tym samochodów osobowych z możliwością pełnego odpisu podatku VAT. Leasing, kredyt w bankach niemieckich, rata leasingowa lub kredytowa może być niższa nawet o 45%.

Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa na bazie spółek polskich i niemieckich CIT i VAT. Optymalizacja podatkowa przy realizacji inwestycji – zakup maszyn i urządzeń, samochodów, technologii internetowych i systemów informatycznych. Pozwala na osiągnięcie znaczących oszczędności wydatków inwestycyjnych jak również poprawia wskaźniki płynności finansowej podmiotów.

Ubezpieczenie dla pracodawców

Ubezpieczenie dla pracodawców w tym rejestracja w niemieckich kasach chorych dzięki czemu uzyskujecie Państwo możliwość korzystania z bezpłatnego leczenia w Niemczech w tym również w zakresie skomplikowanych zabiegów, które nie są refundowane przez NFZ w Polsce, a ich wartość niejednokrotnie sięga bardzo dużych kwot i ratuje życie. W przypadku korzystania z niemieckich ubezpieczeń nabieracie również praw do niemieckiego systemu emerytalno-rentowego i systemu socjalnego, które są uznawane za najlepsze na świecie.

Windykacja należności w Niemczech

Windykacja należności w Niemczech dla polskich firm za wykonane usługi i kontrakty, a nie zapłacone przez firmy niemieckie.

Optymalizacja kosztów zatrudnienia

Optymalizacja kosztów zatrudnienia - pozwala na uzyskanie oszczędności z tytułu kosztów pracowniczych które w Polsce są bardzo wysokie wykorzystując między innymi różnicę w kwotach wolnych od opodatkowania która jest znacznie wyższa niż w Polsce.
Dodatkowo pozwala na uzyskanie przez pracowników świadczeń na wyższym poziomie jak w Polsce.

Ubezpieczenia kontraktów

Ubezpieczenia kontraktów, gwarancje bankowe dla spółek rejestrowanych w Niemczech chcące realizować kontrakty na terenie Niemiec.

Czy wiesz że:

Większość polskich firm w Niemczech jest przekonanych o słuszności dokonanej kiedyś decyzji i zapewne będzie rozwijać działalność na rynku niemieckim.
Aż 96% przedsiębiorców deklaruje, ze ponowiłaby wybór Niemiec jako lokalizacji dla swojej inwestycji.

Dowiedz się więcej

Spółki w Niemczech - baza wiedzy

Dowiedz się więcej na temat wariantów spółek dostępnych w Niemczech, czym się różni spółka UG od GmbH, etc

Jak założyć spółkę w Niemczech

Prowadzenie firmy w Niemczech nie różni się znacząco od takiej działalności w Polsce. Firmę trzeba zarejestrować co wiąże się z otrzymaniem numeru identyfikacji podatkowej, należy założyć konto w banku, prowadzić księgowość i płacić podatki.

Czytaj dalej

Czy się różni niemiecka spółka UG od spółki GmbH

UG - Unternehmergesellschaft nie jest nowym rodzajem spółki, a jedynie początkową formą GmbH, która nie wymaga wnoszenia kapitału początkowego w wysokości 25 tysięcy euro.

Czytaj dalej